Arabskie wieczory...


....pachnące shishą, kadzidłami i ciężkimi perfumami, to chwile które lubię najbardziej. Przypominają mi one o minionych wakacjach i nastrajają na kolejne, których już nie mogę się doczekać! Orient był dla mnie zawsze przestrzenią magiczną i taką pozostanie już na zawsze, chociaż co roku odkrywam jego nowy, mały fragment. Fascynuje mnie jego - jakże inna od zachodniej - mentalność ludzi, ich niespieszny sposób bycia oraz gościnność. Zawsze staram się poznać prawdziwy smak Orientu: smak shishy, palonej na asuańskim targowisku; oglądanie arabskiej telewizji w arabskim domu o 2 nad ranem; dziwne zakamarki w których można znaleźć prawdziwe cuda, jak choćby lustro, które kupiliśmy dwa lata temu od znalezionego w bocznej uliczce handlarza. Bardzo lubię też (z turystycznego punktu widzenia) wschodnie kosmetyki i przyprawy, które na wakacjach kupuję w dużej ilości. Potem, przez cały rok, przypominają mi o słonecznych krajach wschodu. Au revoir!

(zdjęcia: Antta Jopkins i Włóczykij)

Komentarze

 1. Aż się wczułam w klimat! Cudowni jesteście. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomijając cudowny strój i niesamowity klimat - masz przepiękne włosy! No i pasuje Ci w rozpuszczonych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądacie oboje, jak z orientalizujących obrazów XIX- wiecznych. Też uważam, że masz pięknie włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię takie klimaty,a jak na Was patrzę to jeszcze bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aaale klimacik! Zobacz, znalazłam twoją podobiznę! :) A na twoje mieszkanie mogłabym patrzeć w nieskończoność, z każdej chyba strony...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za link! Myślę, że z taką koleżanką byłoby jeszcze zabawniej! Pozdrawiam

   Usuń
 6. Rewelacyjny klimat!!!!Bardzo mi się podoba!
  Mam podobny kaftanik na czajniczek, tylko kolorowy, kiedyś z koleżanką robiłyśmy sobie zdjęcia w nim na głowie, też było egzotycznie i bardzo śmiesznie, chociaż bez palenia;):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak kupowałam tę osłonkę w ciucholandzie, to założyłam ją na głowę Włóczykijowi i wołałam "Habemus Papam". Dzieciaki w sklepie były zachwycone, hihi :)

   Usuń
  2. O tak, świetnie się do tego nadaje, a zwyczajny kubraczek na czajnik:)

   Usuń
 7. Bardzo nastrojowe, rzekłabym nawet - dekadenckie zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniałe, bardzo klimatyczne zdjęcia! Pasuje Ci ten arabski klimat! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy26/5/13

  Genialne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wyjeżdżałem jeszcze w tak odległe krainy, jednak orient zawsze gdzieś mnie "pociągał", dlatego w przyszłości chcę odbyć wyprawę życia - chyba pisanie pracy o oriencie gdzieś wzmogło mój apetyt egzotyki.
  Twój posta wszystkich wprowadził w klimat słonecznego popołudnia, tak jak opisałaś: pachnącego shishą i perfumami :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o czym konkretnie pisałeś pracę? I czego dotyczyła?

   Usuń
  2. to była prezentacja maturalna - 'wpływ orientu na kulturę polską' albo 'elementy orientalne w polskiej kulturze i sztuce', dokładnego tytułu nie pamiętam, lecz rzeczy takie jak pochodzenie stroju dawnego szlachcica, architektoniczne niuanse utkwiły mi w głowie :) Wtedy miałem ambicje po prostu ;P

   Usuń
  3. Hahha! Dobry tekst z tymi ambicjami. Ja miałam je do II roku studiów. Później już nikt nie stał nade mną z batem i zaczęła się równia pochyła :)
   Ja na maturze miałam prezentację o rewolucji: Szewcy, Orwell i Przedwiośnie :)

   Usuń
 11. Kiedy patrzę na twoje zdjęcia zawsze mam skojarzenia z powieściami A. Christie. Nie inaczej jest dziś, przenosisz nas w przeszłość do odległych krain.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie to zaaranżowaliście. Ja też bardzo lubię orientalne klimaty, a moim marzeniem takim dwuczęściowym) jest a) wycieczka do Maroka i b) sprawienie sobie łazienki w stylu marokańskim :) Jeśli lubicie arabską muzykę, polecam Wam album "The Beginner's Guide to Arabia" (o ile go jeszcze nie znacie) - pobudza funkcje życiowe lepiej niż mocna kawa :) Serdecznie pozdrawiam, Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albumu nie znam - chętnie posłucham! Ja też bardzo lubię arabskie dodatki w domu, choćby takie najdrobniejsze. Jeśli jeszcze są przywiezione z daleka, to tym bardziej miło zabłądzić myślami do małych sklepików, przypomnieć sobie targowanie etc. :) Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Jak z Baśni 1001 nocy... Cuda...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze. Nie zawsze na wszystkie odpowiadam, jednak każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny.
......
Ze względu na spam, komentarze do starszych wpisów są moderowane.

Popularne posty